Important functions related to PHP system

Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/users/nexttech/public_html/wtzdt.pl/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 304
23 czerwca Dzień Ojca – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej

23 czerwca Dzień Ojca

      Dzień Ojca to tradycja, która po raz pierwszy pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Po ustanowieniu Dnia Matki zdecydowano, że na swoje święto zasługują także pozostali członkowie rodziny. Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ojca w miasteczku Spokane, w stanie Waszyngton. Było to 19 czerwca 1910 r.  Dzień Ojca obchodzimy w Polsce od 1965 roku i  przypada 23 czerwca. Święto to jest wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom za wychowanie i wsparcie.

      Z tej okazji podopieczni WTZ z pomocą  instruktorów ozdabiali techniką decoupage drewniane serca, wycięte przez uczestników z pracowni technicznej. Technika ta polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. Nasi podopieczni w tym wyjątkowym dniu wręczą  swoim Tatom te drobne upominki wraz z najlepszymi życzeniami.