Important functions related to PHP system

Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/users/nexttech/public_html/wtzdt.pl/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301
Szczepienie przeciwko COVID-19 – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Szczepienie przeciwko COVID-19

      Warsztaty Terapii Zajęciowej dołączyły do Narodowego Programu Szczepień  przeciw COVID-19, które rozpoczęły się 10 maja.  W związku z tym przed zaszczepieniem chętnych osób, odbyła się pogadanka w plenerze z Panią psycholog Anną Kijak na temat lęków związanych ze szczepieniem, strachu przed ukłuciem i bólem. Pani psycholog opowiedziała o przebiegu szczepienia, jak się do niego przygotować aby stres z nim związany był jak najmniejszy.

Wątpliwości dotyczące szczepienia od strony medycznej, jakie mieli nasi uczestnicy wyjaśniła pielęgniarka Pani Marta Mikuła.  Zapytała uczestników o ich wiedzę na temat wirusa Sars-cov-2, jak dochodzi do zarażenia oraz jak się chronić przed wirusem. Opowiedziała o przebiegu choroby, leczeniu oraz przede wszystkim o profilaktyce przeciwwirusowej i dlaczego warto się szczepić. Pani pielęgniarka omówiła również jak wygląda szczepienie, jakie mogą być odczyny poszczepienne. Udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.

       26 maja uczestnicy i instruktorzy WTZ, którzy wyrazili chęć zaszczepienia przeciw COVID-19, udali się do Szpitalnej Przychodni Rodzinnej na szczepienie, które jak przekonują eksperci, jest jedynym racjonalnym wyborem, dzięki któremu możemy uniknąć ciężkiego przebiegu koronawirusa, a także szybciej wrócić do normalności.